Як завести автомобіль в мороз?

Багато автовласників стикалися з ситуацією, коли в сильні або не дуже сильні морози автомобіль відмовлявся заводитися. Як уникнути подібних проблем і користуватися своїм авто з комфортом, як завести автомобіль в мороз, незважаючи на показання термометра? Досвідчені водії знають, що потрібно робити і тому готуються задовго до екстремальних температур. Насамперед, необхідно залити зимове моторне масло – синтетику або напівсинтетику, залежно від рекомендацій виробника автомобіля. Не завадить при цьому замінити масляний фільтр. Крім того, важливо забезпечити потрібну концентрацію охолоджуючої рідини, щоб вона не густіла і не замерзала. Тому, щоб уникнути проблем, не варто гнатися за дешевим антифриз ом. Важливі профілактичні заходи – перевірка або заміна свічок запалювання і акумулятора, а також заміна повітряного і паливного фільтрів.

Для більш повільного остигання двигуна в морозну погоду бувалі автовласники утеплюють радіатор. Лист щільного картону, поставлений між гратами і радіатором, не тільки збереже двигун теплим довше, але і допоможе захистити радіатор від механічних пошкоджень.

Запуск двигуна в мороз
До температури -15С автомобіль без істотних несправностей зобов’язаний заводитися після будь-якого простою без будь-яких додаткових процедур з боку водія. При більш низьких температурах для успішного запуску можуть знадобитися, як жартують автомобілісти, танці з бубном. У першу чергу перед запуском на кілька секунд включають грубку або дальнє світло, щоб трохи прогріти замерзлий акумулятор. Через хвилину-дві після вимкнення печі або фар можна спробувати завестися. Для полегшення роботи двигуна автомобіля з механічною коробкою передач обов’язково потрібно перед запуском вичавити зчеплення і деякий час після запуску не відпускати його, поки двигун трохи не прогріється.

Реанімація замерзлого автомобіля
Якщо ніякі маніпуляції не допомагають завести автомобіль взимку, є ймовірність, що проблема в залитих свічках запалювання. Їх потрібно викрутити, перевірити і або просушити, або поставити запасний комплект. Перед тим, як викрутити свічки, корисно прокрутити стартер з повністю вичавленою педаллю газу, щоб видавити з циліндрів залишки бензину. Якщо ж проблема не в свічках, а в сів акумуляторі, то багато автовласників просять прикурити у більш щасливих сусідів. Для цього одним проводом з’єднують позитивні клеми поруч стоять автомобілів, а другий дріт одним кінцем чіпляють до мінуса автомобіля-донора, а іншим кінцем – до кузова авто з розрядженим акумулятором в максимально можливо віддаленої від акумулятора точці. Після цього заводять спочатку автомобіль-донор, потім автомобіль з розрядженим акумулятором. Після успішного пуску дроти відчіплюють в зворотному порядку.

Якщо після всіх маніпуляцій завести автомобіль не вдалося, необхідно перемістити його в тепле приміщення, або дочекатися потепління. Акумулятор краще зняти і зарядити. Якщо спроба завестися в мороз виявилося вдалою, вкрай не рекомендується експлуатація автомобіля з непрогрітим двигуном, тому перш, ніж їхати, наберіться терпіння і почекайте, поки його температура не досягне мінімальних робочих значень.


Не пропустіть