Вибираємо зимову гуму: з шипами чи без?

Настала пора трохи попрацювати і пошукати зимову гуму, а головне – правильно її вибрати. Велика частина автовласників встигла перевзути свої машини в зимову гуму, і вже щосили тестує своє придбання, а іншим залишається тільки пристосуватися до підвищеної небезпеки на дорозі і дотримуватися пильність. Якщо ви до цих не купили зимові шини для свого автомобіля, радимо вам поспішити придбати останню модель з ТОП-10 зимових шин нинішнього сезону, і не варто забувати, що зима закінчиться ще не скоро. При покупці нової обувки для коліс належить вибрати тип гуми: шипована або не шиповані. Кожен вид має плюси і мінуси, тому давайте спробуємо коротко розібрати позитивні і негативні сторони кожного виду технічного рішення.

Плюси і мінуси шипованих зимових покришок
Головні переваги – це гарне зчеплення на дорозі, занесеної снігом. Погода часто робить для нас несподівані подарунки у вигляді значної кількості опадів, що випали, створюючи маленькі замети на дорожньому покритті. Для впевненого керування своїм автомобілем в таких небезпечних для життя умовах бажано купити гуму з шипами. Але у шиповану гуми є й мінуси. Головний – це значний шум. Краща шумоізоляція машини не в змозі повністю поглинути шум, що виходить від шипів при контакті з дорогою. Є ще один мінус – при довготривалій експлуатації гуми з шипами на сухому покритті висока ймовірність випадання шипів з посадочних гнізд. Враховуючи очистку дороги від снігу в місті, цього недоліку уникнути, на жаль, не вийде.

Плюси і мінуси не шиповані покришок – липучки
Це вид покришок добре поєднується з їздою по місту. Гума має особливі пори і зябра, в буквальному сенсі вгризаються в дорогу. Ця особливість забезпечує хорошу керованість навіть в умовах ожеледиці. Не варто забувати, що серед плюсів липучки – мала галасливість гуми в порівнянні з шиповану, а значним мінусом є нездатність липучок забезпечити зчеплення на пухкої, покритій снігом дорозі.

Про те, яку вибрати гуму взимку, однозначної думки немає, ми лише рекомендуємо звернути увагу на те, як часто ви їздите по чистим вулицями міста або засніжених трасах, і вже на основі цього робити свій вибір, враховуючи плюси і мінуси кожного виду зимової гуми.