Наскільки виправдана покупка б / у спецтехніки?

Імпортна стара спецтехніка за ціною наближається до нової вітчизняної, але набагато перевершує її за якістю. Здавалося б, це повинно є основною перевагою для придбання такої техніки. Однак потрібно розглянути ситуацію з усіх боків і зробити належні висновки. Сьогодні іноземні компанії активно позбавляються від машин, що пропрацювали більше 3-5 років. У цьому випадку спецтехніка не виробила свій ресурс навіть наполовину. Однак така ситуація відбувається повсюдно, і пояснюється тим, що дає прекрасний стимул виробникам. Крім цього, за кордоном діють дуже високі страхові внески та податкові виплати по техніці старше 5 років. Тобто клієнт в Росії отримає відносно нову техніку за прийнятні гроші. Також на заході поширена практика, коли спецтехніка, яка відпрацювала якийсь час, повертається до виробника.

Автовиробник, у свою чергу, виплачує залишкову вартість колишньому господареві. Далі діє схема, за якою машини привозяться до Росії і продаються новим власникам. Це добре з погляду гарантії, адже угода йде від компанії-виробника, а не від невідомого продавця. У скарбничку плюсів можна віднести універсальні сервіси спецтехніки і спеціалізуються на якихось певних моделях сервісні центри, в яких спецтехніка від виробника отримає необхідний ремонт та обслуговування. Наприклад, це такі моделі таких фірм, як TATRA, Hyundai, Scania, Ford, Volvo Trucks, Man, Mercedes-Benz і багато інших.

На старі машини діє маса лізингових і кредитних програм, іноді навіть з державною підтримкою. І все ж покупка уживаної техніки – це великий ризик. Спецтехніка експлуатується в різних, часом екстремальних умовах, ніколи не можна сказати точно, в якому вона знаходиться стані. Звичайно, можна отримати за помірну суму відмінний п’ятирічний вантажівка, але є шанс придбати вимагає дорогого ремонту трирічну машину. Запчастини на таку техніку коштують набагато дорожче, ніж на їхні російські аналоги. До того ж, далеко не вся західна спецтехніка пристосована до російських умов і дорогах. Питання про те, яку спецтехніку купувати – нову або вживану, залишається відкритим. Але поки російське виробництво не поліпшить якість, пропозиції про покупку будуть на користь іномарок.


Не пропустіть