Як усунути неприємний запах у салоні автомобіля?

Нерідкі випадки, коли покупець купує стару стару машину (особливо популярні старі Тойоти) і починає скаржитися на неприємні запахи в салоні, самостійно намагається усунути їх різними найпотужнішими дезодорантами, «вонючками» та іншими маскирующими запах засобами. Але вони лише маскують запах, а не усувають його, тому нічого не виходить. Давайте ж розберемося, звідки з’являються неприємні запахи і як з ними боротися. Джерелом неприємного запаху може бути все, що знаходиться в салоні, наприклад: стара оббивка сидінь, стара пластмаса, обшивка дверей, масло або інша хімія в багажнику та інше. Одним з ефективним методом усунення неприємного запаху в салоні автомобіля є неодноразова генеральне прибирання із застосуванням різних хімічних засобів для чищення. Прибирання повинно відбуватися не какой то окремої частини авто, а повністю всього салону, так як будь-яка частина салону може зберігати цей неприємний запах.

Мити потрібно кожен ящичок, кожну щілину, двері, ковролін, зняти чохли з сидінь, витягнути автокилимки в Тойоті, оббивку стелі, сидінь, загалом все, що знаходиться у вас в салоні. Якщо це не допомогло усунути запах, то варто спробувати вдруге, третій, четвертий, може бути з енної рази у вас вийде домогтися бажаного результату. Якщо у вас універсал або хетчбек, то, швидше за все, з імовірністю 80% запах йде в салон з самого багажника, для цього варто дістати всі хімічні засоби з багажника: бензин, масло, воду та інше, зняти всю оббивку з багажника і почистити його на свіжому повітрі миючими хімічними засобами. Якщо почистити елемент інтер’єру немає можливості, то по можливості його краще замінити, наприклад, ті ж килимки.

Часто в салонах вітчизняних автомобілів стоїть їдкий і слізливий запах пластмаси. Це відбувається від того, що занадто яскраве сонце (або локальний перегрів електропроводки) розплавило якусь частину пластмаси і запах йде в салон. Звичайно, самостійно позбавиться від такого запаху не вийде доти, поки не усунути джерело або причину запаху. Доведеться звернутися за допомогою до фахівців. Буває й таке, що неприємний запах відчувається тільки тоді, коли включена грубка або кондиціонер. Швидше за все, всередині печі або радіатора кондиціонера утворилися грибкові колонії. Це не тільки викликає неприємний, тухлий запах, але й небезпечно для здоров’я дихальних шляхів. У цьому випадку потрібно замінити фільтр і прогріти салон грубкою, вийшовши перед цим з машини.

Якщо в салоні пахне бензином або газом (дивлячись на чому працює двигун), значить, проблема з паливною системою, особливо якщо автомобіль не новий. Проблему можете спробувати виправити самостійно, але це трудомістко і небезпечно, тому краще надати роботу фахівця. Затягувати з рішенням не потрібно, так як запах може вбратися в тканинні матеріали салону автомобіля, і усунути з часом його стане складніше. Після ремонту паливної системи запах повинен зникнути. Якщо цього не відбулося, значить, запах осів на оббивці салону автомобіля: доведеться зайнятися генеральним прибиранням салону, а то й не один раз. Щоб уникнути появи неприємних запахів в салоні автомобіля, не лінуйтеся регулярно робити прибирання салону і багажника.


Не пропустіть