Як не стати жертвою дорожніх шахраїв?

Вирушаючи в далеку дорогу, ви автоматично стаєте потенційною жертвою для дорожніх шахраїв. Які тільки хитрощі не придумають ці «жертви» дорожніх пригод, щоб випатрати з вас гроші. У цій статті ми розповімо вам про те, як не попастися на вудку. Багато «постраждалі» навмисне створює ДТП, підставляючи своє і так вже побите в тій чи іншій мірі авто під удар. Зробивши діяння, шахраї відразу ж починають вимагати гроші у винуватця. Потрапивши в таку ситуацію, не піддавайтеся загрозам, а відразу ж викликайте ГИБДД і представників страхової компанії. Так само важливо оглянути місце зіткнення, перевірити дорогу на наявність осколків, наприклад, фара на машині шахрая вже була розбита раніше, і осколків немає. Остерігайтеся псевдо інспекторів на дорогах, а перед тим, як висунутися в шлях, розробіть маршрут, дізнайтеся телефони довіри тих областей чи районів, які ви будете проїжджати.

Якщо вас зупинив інспектор, зверніть увагу на його обмундирування. При ньому повинен бути патрульний значок, дорожній жезл, форма співробітника поліції. Так само у вас є право перевірки посвідчення представника ГИБДД, можна зателефонувати у відділ МВС для підтвердження про наявність даного співробітника. Якщо з вас вимагають виплатити штраф, вимагайте складання протоколу. Пам’ятайте, що після 22 годин вас не мають право зупиняти, крім стаціонарних постів. Не рідкістю стала наявність так званих екологічних постів, організовувані місцевою владою. Без наявності представника поліції вони не мають вас зупиняти. Якщо ваше авто пройшло технічний огляд, то воно більше не потребує додатковому огляді або контролі.

Якщо ви збираєтеся на південь, пам’ятайте, що за останній час почастішали випадки «транспортного збору» на місцевих постах для іногородніх автомобілів. Дані посади вважаються незаконними, так як ви вже заплатили необхідну суму при проходженні ТО і маєте повне право звернутися до місцевої прокуратури. І наостанок варто сказати про так званий «бізнесі» пішоходів, які навмисне створюють дорожні інциденти шляхом хитрих прийомів. Як правило, такими нещасними пішоходами є пенсіонери і бомжі. Вже наперед маючи якісь травми, удари, пішохід навмисне потрапляє під колеса автомобіля. Все це відбувається раптово і травма симулюється. Було б розумним підвести «постраждалого» в найближчий медпункт.

Але це не правильний вихід з ситуації, бо як симулянт міг запам’ятати ваші номери, а після зателефонувати у відділ поліції і розповісти про те, що трапилося. В результаті ви залишитеся винним. Тому правильним рішенням буде, якщо ви викличте представників ГИБДД на місце події, а відеореєстратор, якщо він є, допоможе вам при розгляді.


Не пропустіть