Що робити при замерзанні омивача?

Мало хто з нас зараз довіряє прогнозам погоди. Зима завжди настає несподівано, і з її приходом водії починають замислюватися про підготовку машин до сезону: про зимові шини, способах відновлення сіло на холоді акумулятора і разморозке застиглого бачка омивача. Будь-який водій, навіть з великим стажем, не застрахований від виявлення того, що на дворі вже мінусова температура, а в бачку омивача залишилася вода, передбачувано перетворилася на лід. На просторах Мережі можна відшукати безліч порад по разморозке бачка омивача. Основний – застосувати гарячу воду. Однак цей спосіб виявиться дієвим лише тоді, коли в бачку не більш третини обсягу, інакше можна зробити тільки гірше. Зрозуміло, не можна лити окріп – може деформуватися пластикова ємність. Прогрів двигуна також навряд чи допоможе: виробники часто розташовують бачок під крилом, а не під капотом.

Вироблене двигуном тепло туди просто не доходить в потребном для розморожування кількості. Найпростіше розібратися з ситуацією, якщо Ви пересуваєтеся на вітчизняній машині. На ВАЗах можна просто зняти бачок і спробувати відігріти його в тёпле. З іномарками все інакша в силу більшої складності конструкції. Насамперед потрібно придбати рідина з хорошими температурними порогами і прогріти автомобіль. Перед заливанням незамерзайку слід також нагріти і залити в застиглий бак. У міру танення льоду вода буде міняти агрегатний стан, перетворюючись на рідину і зменшуючись в об’ємі, і незамерзайку доведеться доливати. Після повного танення льоду наступним кроком стане слив всієї рідини з бачка і заливання туди чистої незамерзайки.

Також можна загнати машину в тепло – на теплу парковку при торговому центрі, наприклад, на мийку, можливо, заїхати в автосервіс. Там зазвичай достатньо тепла, щоб відігріти омиває систему. Водія може підстерігати ще одна проблема – замерзання трубки, що йде до форсункам від бачка. Якщо вона замерзла, то сильний напір здатний зірвати її з штуцера. Особливо багато клопоту це може доставити, якщо біда наздожене омивач задньої двері. Безперечно, ідеальний варіант вирішення проблеми – автомобіль, оснащений системою, підігріваючою форсунки і бачок. Наявність такої корисної опції позбавить водія від неприємностей з промерзанням омивача.


Не пропустіть