Штрафи за пияцтво за кермом в Україні та за її межами

Водіння в нетверезому стані – друга причина автокатастроф в Україні. Кожна десята жертва на вітчизняних дорогах – саме через пияцтво за кермом!

В цьому році п’яні водії забрали вже життя 78 осіб, а покалічили — майже тисячу.

Давайте порівняємо штрафи за водіння у п’яному вигляді в Україні та інших країнах.

Штрафи в Україні
Допустима норма алкоголю у крові в Україні – 0,2 проміле. По суті, це півлітровий келих пива для чоловіка або пляшка пива 0,33 л – для жінки.

Що стосується відповідальності за керування автомобілем у нетверезому вигляді. З недавніх пір штраф в Україні становить 10 200 грн., права забирають на 1 рік. Якщо ж водій повторить порушення – сума покарання зростає до 20 400 грн., а пішоходом йому доведеться стати на цілих 3 роки. Водії, які попадуться втретє, будуть змушені заплатити штраф у розмірі 40,8 тис. грн. Крім того управляти автомобілем у такого водія не буде права найближчі десять років.

Незважаючи на підвищення, штрафи за водіння у п’яному вигляді в Україні залишаються одними з найнижчих у світі.

Фінляндія
У Фінляндії популярні експрес-перевірки водіїв. Весь потік зупиняють полісмени, кожному водієві необхідно «дути в алкотестер — і їхати далі (якщо все добре). Допустима норма алкоголю у Фінляндії – 0.5 проміле. Якщо більше – водія відвозять в поліцейський відділок. У покарання порушник може отримати штраф в 360 євро і 2 роки в’язниці з позбавленням права керувати автомобілем.

Велика Британія
Еквівалент 7200 євро – такий розмір штрафу за нетверезу їзду в Британії. Причому самі британці підтримують такі суворі норми. Адже за статистикою, лише за останні 10 років це допомогло знизити кількість жертв «п’яних» ДТП в Королівстві на 6 000 чоловік!

Білорусь
У сусідній з нами Білорусі з любителями випити і покататися напідпитку — особливо не церемоняться. Вже за перше порушення передбачений штраф в еквіваленті 12 500 доларів і позбавлення прав на 3 роки. Якщо ж водій ризикне повторити подвиг, йому загрожує в’язниця на кілька років.

США
В Америці відносно лояльне «антиалкогольне» законодавство. Але лише на перший погляд. За нетверезе водіння – штраф 300 доларів і позбавлення прав на півроку. Але є нюанс – винуватець сплачує судові витрати, а вони можуть становити кілька десятків тисяч доларів. Також дуже суворо карають за рецидив – 10 000 доларів. Якщо ж з вини п’яного водія станеться ДТП зі смертельним результатом – йому загрожує 10 років в’язниці.

Таїланд, Китай
У цих азіатських країнах найстрашніша кара чекає на водіїв, які скоїли ДТП в нетверезому стані з постраждалими. У Таїланді таких горе-драйверів розстрілюють, а в Китаї – роблять смертельну ін’єкцію. Звичайно, бувають винятки, але такі покарання дійсно передбачені Законом.

Японія
Країна Висхідного Сонця славиться дуже жорстким покаранням за п’яне водіння. Якщо алкотестер покаже більше допустимих 0,5 проміле після ДТП – винуватцю загрожує штраф від 8 700 до 2 500 000 доларів! При цьому гігантський штраф оплачує не тільки водій, але і всі пасажири (навіть в автобусі) – як співучасники злочину.

Як бачимо, навіть у співвідношенні зі скромними доходами українців, вітчизняні штрафи не є високими. За кордоном фінансові побори обчислюються десятками, а то й мільйонами доларів!

Експерти стверджують – в Україні слід не лише підвищувати штрафи за п’яне водіння, але і реально карати водіїв у суді за ДТП напідпитку. Адже на практиці, багатьом порушників вдається уникнути покарання з різних причин.

https://www.autocentre.ua/.


Не пропустіть