Водіям в Україні “світить” штраф 1190 гривень за бруд на авто: роз’яснення

Не любите їздити на автомийку? Часто водії нехтують чистотою власного авто, особливо у холодну пору року. Ну звісно ж — скоро машина знову забрудниться болотом та протиожеледними засобами.

Та насправді навіть у дуже поганих умовах водій обов’язково повинен слідкувати за чистотою деяких частин свого авто. Йдеться про лобове скло (логічно, щоб була видимість) та номерні знаки. Згідно зі статтею 121-3 – «Порушення вимог законодавства щодо використання номерних знаків транспортних засобів», водій не має права керувати забрудненим авто з забрудненими номерами.

Який штраф передбачено за це

Патрульні мають право оштрафувати водія, якщо номери авто не можна прочитати з відстані 20 метрів. Протокол можна отримати, навіть якщо у номерах не читається мінімум 1 символ.

Звісно, деколи патрульні обмежуються попередженням. Та при першому такому правопорушенні можуть накласти штраф у розмірі 1190 грн. Якщо протягом року водій ще раз попадеться на такому ж порушенні, то йому «світить» штраф у подвійному розмірі. Також суд може призначити від 30 до 40 годин громадських робіт.

Джерело uamotors.com.ua

Не пропустіть