Що таке кліренс автомобіля?

При виборі автомобіля чи не найбільш важливою умовою покупки є відстань дорожнього просвіту. Ні для кого не секрет що проблеми доріг особливо в глибинках нашої неосяжної Батьківщини, де асфальт – розкіш і дорога вже й не дорога зовсім а просто «напрямок». А в сучасних містах часто вулиці нагадують смугу перешкод, та й зима завжди наступає несподівано. І вже ніхто не дивується бачачи вранці людини в одній руці з портфелем, а в іншій з лопатою, така картина стала зовсім звичайною. Коли ж купуючи автомобіль чуєте несхвальну оцінку «Низька», мимоволі доводитися задуматися про важливість дорожнього просвіту і як бути автолюбителям яких зовсім не влаштовує висота посадкового місця машини. Що ж представляє із себе дорожній просвіт або так званий кліренс?

За ГОСТом це висота між поверхнею опори і самій нижній з усіх наявних точок середини автомашини. Важливо знати для початку про площині продольно- симетричною автомашині і равностоящих від внутрішнього простору колесам. Безсумнівно, перебуваючи в салоні автомобіля, прораховувати деяку центральну частину автомобіля ніхто не збирається, тому, простіше кажучи, дорожній просвіт вимірюється відстанню від землі до нижньої точки машини. Але ось швидко відшукати цю саму нижню точку не так вже й легко. Нагромадження різних конструкцій під днищем автомашини і є те саме простір. А щоб при переїзді не зачепило запчастинами які звисають з моторного блоку, підвісними запчастинами, вихлопною трубою, баком, що розташовується під днищем “запаскою” правильніше напевно буде цих нижніх точок відшукати кілька штук.

Передній бампер вважається одним з часто страждають, коли починає міряти бордюри і замети. Висоту бампера бажано виміряти на самому початку, це виконати найзручніше. Як відомо, відстань від поверхні до краю переднього бампера завжди дещо більше, ніж самий маленький дорожній просвіт.


Не пропустіть