Автомат або варіатор що вибрати

В автомобілі з механічною коробкою передач як правило є п’ять швидкостей, з автоматом може доходити до 8. Авто з варіатором мають їх необмежену кількість.

У цій статті я вже розповідав ка працює варіатор, але повторюся ще раз. Механізм варіатора складає передавальне пристрій, яке з’єднує колеса і двигун. Машини з такою коробкою набирають плавно хід, без всяких стрибків це схоже на розбіг електродвигуна високої потужності, завдяки чому, таке авто часто випереджає більш потужні.

Відбувається це через те, що не витрачається час на перемикання передач. Автомобіль з варіатором НЕ відкочується при підйомі назад, не змовкає на світлофорах, плавно стартує в будь-яких обставин, не перевантажує деталі трансмісії. І що дуже зручно для управління, має всього лише дві педалі.

При роботі двигуна з варіатором, ви не почуєте того гучного звуку при прискоренні, який супроводжує авто з механікою або автоматом. Це відбувається через встановленої електроніки, яка стабілізує навантаження на мотор.

Для тих, хто не може без цього, передбачений емулятор для перемикання фіксованій швидкості, який називається «тіптронія». При подачі сигналу від водія, варіатор перемикається до одного з обраних режимів.

Також є функція зниження швидкості, для вчинення прискорення, що типу кикдауна на автоматичній коробці.

З усього представленого, в наявності багато переваг машин з варіатором, ніж у авто з механічною або автоматичною коробкою швидкостей. Ось деякі з них: рівномірно розподіляється навантаження на двигун, економить пальне, швидко стартує, двигун працює не від натискання педалі газу а під чуйним управлінням електроніки, діє в щадному режимі, у зв’язку з чим, обслуговування та ремонт відбуваються набагато рідше інших авто. Вихлоп і забруднення навколишнього середовища набагато нижче.

На жаль є й мінуси. Варіаторами НЕ обладнають автомобілі з потужними двигунами. Для трансмісії використовують спеціальну рідину, вона коштує набагато дорожче звичайного трансмісійного масла і, на жаль її не можна замінити на таку ж від іншого автомобіля.

До того ж у роботі варіатора використовується багато датчиків, що відповідають за ту чи іншу роботу системи, і якщо один з них полетить, це створить масу незручностей. Ремонт даної коробки обійдеться в дуже круглу суму.

Але незважаючи на мінуси, фахівці, впевнені, що варіатори витіснять і механічні та автоматичні коробки швидкостей. Головне правильно доглядати за автомобілем і все буде в порядку. Вдалого вам вибору!