Стало відомо, чи потрібно обмінювати посвідчення водія при зміні прізвища

Більшість жінок після зміни прізвища продовжують їздити зі «старим» посвідченням. Втім, закон не дозволяє керувати транспортними засобами на підставі такого посвідчення водія. Цей документ підлягає обміну.

При цьому, обмін такого посвідчення є не правом його власника, а обов’язком. А саме, відповідно до п. 25 Положення про порядок видачі посвідчень водія, затвердженого постановою КМУ від 08.05.1993 №340, обмін посвідчення водія проводиться у разі зміни персональних даних власника (прізвище, ім’я, по батькові, стать).

Обмін здійснюється без здачі іспитів, попереднє посвідчення вилучається. На період воєнного стану обмін здійснюється без медичної довідки. Обмін проводиться у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від зареєстрованого місця проживання. Вартість обміну 243 грн.

Для обміну посвідчення водій повинен подати до сервісного центру МВС наступні документи: паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу; копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду; документи, що підтверджують зміну персональних даних особи;  «старе» посвідчення водія; квитанцію про оплату адміністративної послуги.

Джерело Дорожній Адвокат

Не пропустіть