В Україні пoліцейськoгo впeршe пoкарали за пoрушення ПДР: що він порушив

Правоохоронці винесли постанову про притягнення інспектора поліції до адміністративної відповідальності, виписавши штраф на 425 грн за порушення правил дорожнього руху. Однак в подальшому суд скасував штраф, і тепер вважається, що інспектор не притягувався до адміністративної відповідальності, повідомляють «Новини-Н» з посиланням на ЮК «Дорожній адвокат».

Спочатку про правопорушення повідомив громадянин, який бачив, як автомобіль поліції не використав сигнал світлового покажчика під час повороту. Громадянин вимагав залучити порушника до відповідальності, вказуючи на те, що інспектор контролює інших водіїв, а сам порушує правила.

В результаті правоохоронця запросили в управління поліції для дачі пояснень і призначили розгляд справи, але він подав клопотання з проханням відкласти розгляд справи, тому що перебував на лікуванні. Однак клопотання не задовольнили і виписали штраф.

Таке покарання порушник оскаржив в суді, тому що крім штрафу на нього чекала ще й дисциплінарна відповідальність. Він пояснював, що виконував невідкладне службове завдання, тому мав право відступити від вимог ПДР.

Зі свого боку, суд встановив, що дійсно, виконуючи невідкладне службове завдання, поліцейські можуть відступати від правил, але тільки за умови увімкнення проблискового маячка та спеціального звукового сигналу.

А відеозапис свідчить, що в зазначеному випадку інспектор не виконав цю вимогу. Також він не зміг довести, що виконував службове завдання.

При цьому суд з’ясував, що справа розглянули у відсутності інспектора, незважаючи на поданt клопотання, а також була порушена процедура оформлення доказів.


Не пропустіть