Українських водіїв позбавлять від ще однієї корупційної схеми

З наступного року Міністерство охорони здоров’я запустить спеціальний реєстр, завдяки якому стане неможливим придбання фіктивних медичних довідок. Водіям доведеться самостійно і повноцінно проходити медобстеження.

В Україні активно процвітає бізнес із продажу медичних довідок. Купувати їх можна навіть онлайн, не приходячи до лікаря. Однак, МОЗ стурбована цією ситуацією, і попереджає, що за видачу підроблених документів медогляду несуть відповідальність не тільки ті, хто видав, але і ті, хто зробив замовлення.

У разі, якщо наслідки ДТП будуть тяжкими, такі довідки будуть перевірятися. І відповідальний за видачу буде головним лікар або голова комісії, що підписує таку довідку. Крім того, через липові меддовідки, водіїв можуть позбавляти права на керування транспортним засобом.

Разом з тим в МОЗ запевняють, що з наступного року довідку без огляду лікаря придбати буде вже неможливо. Міністерство розробляє спеціально надрукований зі штрих-кодом папір, який буде говорити, що водій особисто пройшов повне обстеження.

Разом з тим, в Міністерстві охорони здоров’я закликають громадян повідомляти в поліцію про невідповідне медичне обстеження або про сумніви щодо дійсності отриманої довідки.

Джерело autonews.ua

Не пропустіть