В Раді пропонують надати пільги на розмитнення авто: подробиці

У парламенті зареєстровано два законопроєкти, №2497 та №2499, які пропонують звільнити певних осіб з інвалідністю від сплати митних платежів при імпорті легкових авто.

Про це повідомляє AUTO.RIA.com.

Звільнити від сплати мита, акцизу та ПДВ, а також від внесення збору за першу реєстрацію, до 31 грудня 2030 року пропонують легкові автомобілі, які будуть розмитнювати для власного користування люди з інвалідністю. Проте не всі, а лише ті, котрі перебувають у черзі на забезпечення автомобілем в органах соцзахисту.

Машина повинна відповідати коду УКТ ЗЕД 8703 (легкова) та мати повну масу не більше 3,5 т. Максимальний об’єм двигуна до 2500 см3, «прохідний» екологічний стандарт – «Євро-4». Кожна особа, яка має право на забезпечення автомобілем, матиме можливість скористатись пільгою лише раз.

І це ще не всі умови: у «техпаспорті» легковика, розмитненого з пільгами «на інваліда», під час реєстрації будуть зроблені наступні записи: «Заборонено відчуження без дозволу органу соцзахисту», та відмітка про заборону передачі права керування цим автомобілем. Відповідно, реалізувати «схему» з «пригону на інваліда», якою певний час користувались окремі спритні «гонщики», в такому випадку не вдасться.

Законопроєкти наразі мають статус зареєстрованих у Верховній Раді та передані на розгляд у профільні комітети. Щоб стати законами, вони мають бути підтримані народними депутатами на голосуванні, підписані Президентом та опубліковані в офіційному виданні. Нагадаємо, що у разі набуття ними чинності, пільги ці діятимуть до 31.12.2030 року.


Не пропустіть