В Україні можуть зняти обмеження руху в літній період для деяких вантажів

Як повідомляють компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації, почастішали випадки зупинки та заборони руху вантажівок, що перевозять швидкопсувні продукти. До такого транспорту відносяться, зокрема, молоковози та машини-рефрижератори з готовими молочними продуктами. Тільки протягом липня сталося більше шести таких випадків.

Про це пише Агроперспектива.

Дійсно, рух вантажівок з фактичною масою понад 24 тони і навантаженням на вісь 7 тон у літній період може бути заборонений або обмежений за температури повітря вище +28 С°, оскільки у спеку рух такого транспорту може призвести до значного пошкодження автомобільних доріг або негативно позначитися на безпеці руху. Проте, ці обмеження не поширюються на рух транспортних засобів, що здійснюють перевезення певних видів вантажів, зокрема, швидкопсувної продукції. Відповідна норма закріплена у пункті 35 Постанови КМУ №879.

Незважаючи на це, компанії зіштовхуються з проблемами при застосуванні цього винятку на практиці. Так, Національна поліція зупиняє на тривалий час вантажівки зі швидкопсувними продуктами, а місцеві органи влади не беруть до уваги апеляції бізнесу до положень законодавства та не сприяють у вирішенні цього питання. Як інформують компанії-члени Молочного комітету Асоціації, молоко може зберігатися в молоковозі не більше 10 годин, а молочні продукти — від 2 до 6 годин залежно від типу транспорту, яким вони перевозяться. При перевищенні цих термінів, перевезення молока та продукція з нього підлягають утилізації відповідно до внутрішніх корпоративних вимог з безпечності компаній-виробників.

У зв’язку з цим, Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Міністерства інфраструктури України, Національної поліції України та Державного агентства автомобільних доріг України з проханням надати роз’яснення усім відповідальним органам влади щодо незастосування заборони руху в літній період до молоковозів та машин-рефрижераторів із швидкопсувними молочними продуктами. Сподіваємось, за сприяння органів влади, бізнесу вдасться швидко владнати цю ситуацію та запобігти будь-яким затримкам швидкопсувних вантажів у майбутньому.


Не пропустіть