Китай вирішив припинити виробництво автомобілів з класичними двигунами: названі терміни

Плани щодо повного переходу до виробництва «екологічних» автомобілів до 2035 року оголошені організацією автомобільних експертів Китаю.

У публікації йдеться, що до 2035 року із загального числа продаваних в країні авто «50% повинні бути новими автомобілями – електричними, гібридними або працюють на паливних елементах. Інша половина повинна бути гібридами». Іншими словами, «класичних» дизельних або бензинових автомобілів через 15 років в Китаї виготовляти не будуть.

Даний анонс є частиною плану поступового переходу на транспорт зі зниженим викидом вуглекислого газу в атмосферу. «Дорожню карту» даного руху Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю оголосило 26 жовтня.

Автомобілі, що працюють на нових видах енергії, в 2019 році склали близько 5% від числа продажів. За 15 років їх відносна частка зросте в десятки разів, причому з цих авто більше 95% будуть електромобілями.

При цьому допускається застосування бензинових двигунів, але тільки в зв’язці з електромотором у вигляді гібридної силової установки. Це практична реалізація проголошеної стратегії досягнення «вуглецевої нейтральності» до 2060 року, оголошена керівництвом Китаю, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Китай випробовує серйозні екологічні проблеми, зокрема, пов’язані з чистотою повітря. Це плата за прискорений розвиток індустрії без оглядки на віддалені наслідки.


Не пропустіть