«Укравтодор» відреагував на звинувачення у махінаціях на «Великому будівництві»

Укравтодор переконаний, що будівництво доріг врятує українську економіку у часи коронакризи, а тендерну документацію у програмі «Велике будівництво» не змінювали під конкретні фірми, які передають послуги дешевшим субпідрядникам. Так Держагенство автодоріг України прокоментувало звинувачення екс-радника Офісу президента Ігоря Уманського.

Укравтодор зазначив, що уперше документація прописана не під конкретних підрядників, а під компанії, які мають відповідний досвід, забезпечення, працівників та можливості фінансового забезпечення тендеру, а нові правила засновані на правилах закупівель ЄБРР, Світового банку, ЄС. Агентство уточнило, що у Великому будівництві взяли участь понад 60 компаній, а 20 підрядників виконують контракти на 1 млрд грн і вони нібито не відповідають звинуваченню «картель».

«Коронакриза охоплює усі сфери життя, та має наслідки не тільки для громадського здоров’я, але і для економіки – добробуту людей. Спрямування коштів на оновлення доріг є одним зі способів протидії наслідкам коронакризи. Щодо звинувачення у витраті грошей «онкохворих» – як тільки було повідомлено про це рішення, Укравтодор підтримав ініціативу депутатів, які запропонували спрямувати ці кошти не на дороги, а на обладнання у «Охматдиті», – заявив Укравтодор.

Нагадаємо, Уманський заявив, що гроші із «ковід фонду», які пішли на будівництво доріг, освоїв дорожній картель. А реалізація програми «Велике будівництво» у часи пандемії та медичної кризи свідчить про те, що влада втратила «адекватне сприйняття реальності».

Раніше в «Укравтодорі» спростували існування коронавірусного фонду. Там заявили, що спеціальний фонд, з якого виділяли гроші на будівництво доріг, коронавірусним назвали випадково.

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила в цілому законопроект №3279-д. Згідно з документом, у системі держбюджету утворюється фонд боротьби з коронавірусом в обсязі 64,7 млрд грн. Більшу частину коштів освоїли на ремонті доріг, і лише 16% – безпосередньо на медицину та на покращення медичної інфраструктури.

Джерело ua.news

Не пропустіть