В Україні готують новий автомобільний законопроєкт

В Україні з’явилася нова громадська організація, яка має намір активно захищати та пропагувати інтереси любителів технічної старовини. “Український автомобільний клуб” (УАК) готує законопроєкт, який дозволить вітчизняним любителя ретротехніки стати частиною світової спільноти, пише news.obozrevatel.com.

Як стало відомо АвтоОбоз, громадська організація “Український автомобільний клуб” взяла на себе відповідальність представляти інтереси величезної кількості ентузіастів ретроруху та стати об’єднуючою силою у нашій країні для пропаганди технічної культури та інтеграції України у світову спільноту. Цьому була присвячена пресконференція організації, яка пройшла 22 травня у Києві в Державному політехнічному музеї НТУУ КПІ ім. Сікорського. Захід був приурочений до святкування Міжнародного дня музеїв.

У межах пресконференції відбулася презентація УАК, а також програми його діяльності. Зокрема, обговорювалося питання законодавчого регулювання в галузі ретротехніки, зміна чинного законодавства для підтримки ентузіастів ретроруху та приведення наявних українських правових норм у відповідність до європейських.

Одним із важливих кроків у цьому напрямі стало отримання 2020 року УАК статусу національного представника Міжнародної федерації історичних транспортних засобів (FIVA). Завдяки цьому статусу УАК зможе вже починаючи з нинішнього року офіційно видавати сертифікати FIVA ID в Україні для автомобілів, що представляють історичну цінність.

Важливою місією, яку планує реалізувати УАК, є легалізація ретроавтомобілів та внесення відповідних змін та термінології у чинні закони та документи, що регулюють ввезення антикварної та історичної техніки в Україні, а також її експлуатацію в Україні відповідно до ухвалених у всьому світі норм та стандартах.

Ще одним завданням, яку планує реалізувати УАК, є створення у Києві повномасштабного інтерактивного музею автомобілів та ретротехніки, де всі охочі зможуть не тільки познайомитися з історією автомобілебудування, різними видами цивільної та військової техніки, а й оцінити їх у русі.

Також у межах заходу відбулося знайомство з експонатами музею НТУУ КПІ, експозицією мото- та велотехніки з колекції УАК, а на відкритому майданчику можна було побачити окремі екземпляри ретроавтомобілів.


Не пропустіть