Чому під час війни не можна відновлювати роботу камер автофіксації на дорогах

Кіберфахівці закликають Міністерство внутрішніх справ Україні не вмикати дорожні камери автоматичної фіксації порушень ПДР. Причина – потенційна небезпека такого кроку для військових.

На цю проблему звернув увагу програміст Іван Сорочан.

«Навіщо ці напівміри? Пропоную МВС України прямо зливати дані про переміщення військ і техніки росіянам. До більшості камер доступ мають всі кому не ліньки. А якщо ні, то матимуть через годинку другу», — пише він у соціальній мережі Facebook.

Тобто в разі злому серверів спецслужби країни-агресора зможуть отримувати інформацію про пересування військової техніки. Враховуючи, що в рф камери контролю швидкості мають такі самі технічні параметри як і в Україні, можна припустити, що вони мають ідентичне програмне забезпечення, тому відновлення роботи камер може мати катастрофічні наслідки.

Користувач, що приєднався до дискусії, зазначив, що завдяки злому баз даних камер відеоспостереження російські агресори змогли отримати доступ до серверів МВС.

Нагадаємо, днями міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що через декілька днів буде відновлено роботу камер автоматичної фіксації швидкості.


Не пропустіть