Українців попереджають про дешеве неякісне пальне, яке виводить з ладу автомобілі

В Україні функціонує чимало дрібних підприємств, які виготовляють низькоякісне пальне і продають його на невеликих АЗС, або просто «з бочки». Якщо заправляти авто таким пальним, то існує ризик поломки ТЗ.

За словами директора Інституту споживчих ініціатив Юрія Чорнобривця, таке пальне не може бути нормальним, тому що міні-НПЗ не може зробити глибину переробки, таку як нормальний завод.

«Це горілка абсолют і самогон, тобто і те і те, від того і того п’янієш, і те і те алкогольний напій, але є різниця», – пояснює експерт.

Як правило, автовласники заправляють свої машини таким пальним через різницю в ціні – кустарно виготовлене паливо продають значно дешевше.

«Якщо на великій мережевій заправці бензин коштує 52 гривні , то в них 40, різниця не в гривню і не в дві, а в 10 і більше гривень, і це ж пальне продається теж з маржою, тобто скільки воно коштує в опті, можна лише здогадуватись», – додає експерт.

Що стосується наслідків заправки неякісним пальним, то це може стартувати від просто ремонту форсунок, якщо паливна система не забита повністю стружкою. Це коштуватиме від 10 тисяч гривень. Найгірший варіант – капітальний ремонт двигуна. Така процедура обійдеться у десятки тисяч гривень.


Не пропустіть