В Україні показали єдиний у своєму роді автомобіль ЗАЗ (Відео)

У Дніпрі в автомузеї «Машини часу» презентували унікальний ЗАЗ «Перспектива» 1976 року. Раритетний автомобіль пройшов реставрацію та став частиною нової виставки до Дня Незалежності України. Про це розповідає «Фокус» з посиланням на сюжет «Інформатора».

ЗАЗ-1102 «Перспектива» — експериментальна модель, яка створювалася на зміну «Запорожцю». Роботи над проєктом розпочали у 1973 році і для свого часу він був справді передовим. За прикладом іноземних аналогів Audi 50 і Ford Fiesta його зробили передньомоторним та передньопривідним.

Дводверне купе ЗАЗ за габаритами можна порівняти із «Запорожцем». Авто сягає 3,7 м завдовжки, 1,54 м завширшки і 1,37 м заввишки, а маса — всього 700 кг.

У конструкції використано багато вузлів та агрегатів ВАЗ-2101. Саме цей прототип оснащений двигуном Renault і коробкою передач Audi, але для серійної моделі готували двигун Мелітопольського заводу.

Загалом збудували лише три прототипи ЗАЗ «Перспектива». У СРСР модель вважали надто інноваційною, не дозволили її випускати і наказали далі збирати «Запорожці». Проте проєкт передньомоторного ЗАЗ продовжили розвивати і згодом він еволюціонував до «Таврії», яка зберегла позначення ЗАЗ-1102.

Два із трьох ЗАЗ «Перспектива» порізали на метал, але один автомобіль зберіг випробувач Запорізького автозаводу Іван Кошкін. Він зберігав машину у своєму гаражі та практично не їздив на ній.

Два роки тому унікальний ЗАЗ виявили та передали до музею «Машини часу». Попри війну, його все ж таки вирішили відреставрувати.


Не пропустіть