ЗСУ отримають «бандеромобілі» з високоточними ракетами APKWS

Уряд Німеччини офіційно повідомив, що посилить Україну 20 ракетними установками у калібрі 70 мм, які будуть встановлені на пікапах та 2000 ракет з напівактивним лазерним наведенням.

Швидше за все, йдеться про ракети APKWS, які вже передавались США у квітні. Таким чином Німеччина слідом за США передає озброєння для пікапів з блоками авіаційних реактивних снарядів, що завжди вважались, прямо кажучи, «колгоспним» рішенням. В Україні такі авто вже охрестили «бандеромобілями».

За словами експертів, APKWS від BAE Systems – доволі дешеве рішення з перетворення звичайного 70-мм НУРСа Hydra 70 на високоточну ракету шляхом встановлення додаткового модуля, з рульовими поверхнями, в кожну з яких інтегровано мініатюрний лазерний сенсор.

В цьому випадку така установка вже перетворюється на доволі цікавий багатофункціональний засіб вогневої підтримки переднього краю. Якщо таке рішення цілком активно просуває одна з найпотужніших оборонних компаній у світі, BAE Systems, то дійсно така система має вкрай високі перспективи на полі бою.


Не пропустіть