В Україні змінився алгоритм реєстрації та перереєстрації транспортних засобів

Експертне дослідження виокремлено з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. У майбутньому це можна буде зробити онлайн.

Про це Відкритому розповіли заступник начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Дніпропетровській області Юрій Підопригора та заступник директора Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Аркадій Морохов.

В Україні змінився алгоритм реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Ці зміни регулюють дві постанови Кабінету міністрів України №1019 та №1299. Експертне дослідження, яке проводить Експертна служба МВС – виокремлено з процедури реєстрації в сервісному центрі. Тобто, алгоритм дій при укладанні договору купівлі-продажу тепер дещо змінився.

«Виокремлення не означає скасування. Тепер процедура перереєстрації розпочинається з експертного дослідження. Після такого власник транспортного засобу обирає один із способів: звернутися в той же сервісний центр МВС, біля якого знаходяться експерти, або в інший. Термін дії висновку за результатами експертного дослідження — 10 днів. Раніше при продажу авто було так: власник і покупець звертались до адміністратора сервісного центру МВС, потім до Експертної служби МВС і потім знову до адміністратора сервісного центру МВС. На все десь дві три години витрачали», – пояснив заступник начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Дніпропетровській області Юрій Підопригора.

Завдяки виокремленню дослідження Експертної служби МВС у майбутньому можливо буде перереєстровувати транспортні засоби онлайн. Сформувати заяву, яку зазвичай оформляють адміністратори сервісного центру та укласти договір купівлі-продажу, можна буде самостійно у смартфоні чи комп’ютері. А крок, який є офлайн процедурою — дослідження транспортного засобу, може пройти сам власник.

«Під час купівлі-продажу обов’язково досліджується транспортний засіб. Також обов’язковим є таке дослідження, коли ввозиться вживане авто з-за кордону. Це два найчастіші випадки реєстраційних дій, коли потрібно проходити дослідження. Експертна служба МВС — це окремий структурний підрозділ МВС і вони переважно знаходяться поруч із сервісними центрами МВС. Вартість послуг сервісних центрів при реєстрації чи перереєстрації не змінилась. Змінилось те, що можна отримати послугу в більш зручний термін: 10 днів та те, що можна отримати послугу в різних локаціях», – розповів заступник директора Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Аркадій Морохов.


Не пропустіть