Українцям можуть заборонити купувати паливо на АЗС за готівку

Нова податкова реформа посприяє покращенню інвестиційної привабливості країни та повинна спонукати бізнес відмовитись від оптимізації податків. Про це розповів заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма.

Зокрема, влада розглядає можливість підвищення податкових ставок на шкідливе споживання. Серед таких товарів: тютюнові вироби, алкогольні, а також викопне паливо. Згідно з цією реформою, оподаткування підакцизних товарів має бути приведене до середньоєвропейського рівня, повідомляє Р. Шурма.

Як відбуватиметься реформа

Також повідомляється, що дана реформа має відбуватися комплексно: підвищення вартості акцизів необхідно проводити паралельно з покращенням якості адміністрування оподаткування. У цьому плані, на попередньому етапі, повинні бути проведені дві основні зміни. Для початку необхідно перевести акциз в електронну форму. Тобто, старі акцизні паперові марки зникнуть, наприклад, з пачок цигарок, а нові у вигляді QR-кодів прийдуть на їхнє місце.

Що стане другим етапом поки не повідомляється, і рішення щодо нього зараз перебуває на стадії обговорення. Таким чином, щоб нова система запрацювала, необхідно усі розрахунки за паливо перевести у безготівковий формат, тобто оплату банківськими картками, заявляє представник ОП.

Користь від безготівкового розрахунку

Більше того, цю систему вже за фактом випробували навесні минулого року, коли в Україні спостерігалася паливна криза. Тоді автозаправні мережі перевели оплату за пальне на безготівкову форму – банківською карткою через термінал або через застосунок. Незручність за такого розрахунку тривала не довго – близько одного-двох тижнів, а потім усі адаптувалися. Очевидною користю такого рішення стало те, що вдалося обілити оборот палива в країні.

Джерело ukrinform.ua

Не пропустіть