Коли інспектори з паркування можуть евакуювати авто на штрафмайданчик

Інспектори з паркування мають право здійснювати тимчасове затримання автомобілів шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик за допомогою евакуатора.

Згідно чинного законодавства, евакуація може проводитись лише у конкретних випадках, передбачених статтею 265-4 КУпАП, зокрема у разі:

  1. Порушення правил зупинки чи стоянки на смузі для маршрутних транспортних засобів (ч.3 ст.122 КУпАП);
  2. Порушення правил зупинки чи стоянки на місцях, призначених для транспортних засобів з електричними двигунами, а також створення перешкод водіям таких транспортних засобів у зупинці або стоянці на таких місцях (ч.7 ст.122 КУпАП);
  3. Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг (ч.2 ст.152-1 КУпАП);
  4. Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (ч.8 ст.152-1 КУпАП);
  5. Порушення правил зупинки чи стоянки, які створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху (ч.3 ст.122 КУпАП).

При тимчасовому затриманні транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу має бути зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису). Інспектори з паркування обов’язково повинні скласти акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу.

Повернення транспортного засобу відбувається невідкладно за зверненням власника чи користувача після сплати штрафу за вчинене правопорушення та оплати вартості послуг з евакуації та зберігання на штрафмайданчику.

Джерело Інститут досліджень авторинку

Не пропустіть