Ще одна країна ЄС готова визнати українські посвідчення водія

Головний сервісний центр МВС працює над розширенням переліку держав, де можливо обміняти посвідчення водія за спрощеною процедурою.

Наразі українці мають можливість обмінювати посвідчення водія на іноземне без складання іспитів у чотирьох країнах світу. Зокрема, в Італії, Іспанії, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах. Наразі ведеться робота над укладенням угоди з Латвійською Республікою, яка дозволить громадянам обох держав обмінювати посвідчення водія без необхідності складання іспитів.

Днями представники Головного сервісного центру МВС разом з Департаментом міжнародних зв’язків МВС провели онлайн-зустріч з литовськими колегами з Департаменту громадського транспорту Міністерства транспорту Латвійської Республіки та Директорату безпеки дорожнього руху (CSDD). Під час зустрічі сторони обговорили майбутню співпрацю. Головну увагу було зосереджено на питаннях порядку отримання посвідчень водія в обох країнах, шляхах обміну інформацією про дійсність посвідчень водія, а також проведенні подальших консультацій спрямованих на підготовку проєкту угоди.

Наразі водіям з України, які проживають в Латвії понад рік, необхідно складати теоретичний та практичний іспити, аби отримати латвійське посвідчення водія. Зауважимо, що ці вимоги не стосуються тих осіб, які отримали в Латвії тимчасовий захист. Вони надалі можуть використовувати українське посвідчення водія впродовж всього часу перебування під захистом. У майбутньому процедурe значно cпростять.

Після укладання угоди обмін українського посвідчення водія на латвійське відбуватиметься без підтвердження навичок керування транспортним засобом. Тобто, наші співгромадяни будуть звільнені від складання теоретичних та практичних іспитів. Аналогічні умови будуть застосовуватись і до громадян Латвії, які мешкають на території України.

Нагадаємо, в Дії можна буде замовити доставку посвідчення водія через Укрпошту.

Джерело hsc.gov.ua

Не пропустіть