Коли поліція не має права штрафувати водіїв через дорожні знаки — роз’яснення

Як відомо, дорожні знаки є важливим елементом регулювання дорожнього руху в Україні та є обов’язковими до виконання. Водіїв, які порушують їхні вимоги, зазвичай притягують до адміністративної відповідальності. Проте є випадки, коли це робити не можна.

Про таку ситуацію розповіли юристи «Дорожнього адвоката», інформує «Твоя машина». Зазначається, що чоловіка оштрафували за зупинку автомобіля під знаком 3.34 “Зупинку заборонено”. Водій оскаржив штраф у суді, пояснивши у своїй заяві, що сам знак він справді помітив, але не побачив таблички 7.2.4 “Зона дії дорожнього знака” до нього. За словами автомобіліста, з місця, де він зупинився, її закривало дерево, що росте перед ним.

Суд при розгляді справи встановив, що дорожні знаки в Україні мають розміщуватися відповідно до п. 8-2 ПДР та вимог ДСТУ 4100-2014. У тому числі їх має бути добре видно у будь-який час доби, вони не повинні затулятися від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами. Зважаючи на заяви водія, а також фотографії з місця подій, суд дійшов висновку, що табличку до дорожнього знаку, за порушення вимог якої оштрафували чоловіка, справді не видно, бо її встановлено з порушенням. У результаті було ухвалено рішення про відміну штрафу.


Не пропустіть