7 ключових правил водіння в ожеледицю, які позбавлять водія неприємностей

Зима настала, і українські дороги перетворилися на килими із білого снігу. Більшість водіїв ще не встигла замінити літню гуму на зимову, створюючи непрості умови для безпечного руху. Поїздки по ожеледиці вимагають особливої уваги та навичок. У цій статті досвідчені водії діляться 7 цінними порадами, як правильно поводитися за кермом у зимових умовах.

Дотримуйтесь дистанції:
При ожеледиці дистанція між автомобілями має бути збільшена. Гальмівний шлях на слизькому покритті збільшується, тому тримайтеся на відстані, що перевищує літню дистанцію в два рази. Це забезпечить можливість безпечного гальмування і зменшить ризик зіткнення з транспортом, що йде попереду. Також будьте уважні до пішоходів, які можуть зненацька з’явитися на дорозі.

Дотримуйтесь помірної швидкості:
Забудьте про перегони на дорозі. Їдьте акуратно, уникайте різких прискорень та гальмування. Починайте рух повільно та плавно. Швидкість на слизькому покритті не повинна перевищувати 40-50 км/год, щоб уникнути занесення або втрати керування. Власникам машин з механічною коробкою передач рекомендується тримати ногу над гальмом для швидкої реакції у нестандартних ситуаціях.

Гальмуйте правильно:
На слизькому асфальті, вкритому снігом, шпильки втрачають ефективність. Гальмуйте імпульсами, щоб уникнути блокування коліс. Короткочасні натискання на педаль гальма дозволяють уникнути спрацьовування системи ABS, що зменшує гальмівну колію.

Обережно рухайтеся по доріжці:
Уникайте їзди по колії, оскільки це може призвести до занесення. Навіть за низької швидкості утримуйте руки на кермі в напруженому стані, щоб контролювати рух автомобіля. При занесенні на передньопривідній машині збільште швидкість, щоб вирівняти траєкторію, на задньопривідній – трохи зменште.

Навчіться виходити із замету:
У разі занесення, встановіть кермо рівно, при заносі убік – повертайте в той бік і легко гальмуйте. Це допоможе відновити контроль над автомобілем.

Проїжджайте перехрестя за правилом “трьох Д”:
Дотримуйтесь правила “трьох Д” – “Дай дорогу дурню”. На перехрестях будьте особливо уважні, поступайтеся дорогою тим, хто намагається проскочити. Не ризикуйте проїжджати на жовтий сигнал світлофора.

Слідкуйте за іншими машинами:
Уважно спостерігайте за дорожнім рухом та поведінкою інших водіїв. Вимкніть гучну музику в салоні, щоб краще чути звуки дороги. Будьте готові до несподіваних ситуацій, стежте за діями інших учасників руху.

Дотримання цих рекомендацій допоможе вам впоратися із зимовими умовами на дорозі та забезпечить безпечний рух. Не забувайте обережність та увага — вони є ключовими якостями водія в таку погоду.

Джерело mashyna.com.ua

Не пропустіть