Чоловікам в Україні хочуть заборонити водити авто за неявку до ТЦК

Новий законопроєкт уряду, який був представлений у Верховну Раду 30 січня 2024 року, як держава буде обмежувати права тих українців, які не з’явилися в ТЦК за повісткою. Одним з таких обмежень є право керування транспортними засобами.

За цим законопроєктом, якщо військовозобов’язаний, якому відправлено повістку, не з’явився до військкомату протягом 15 днів з моменту, вказаного у повістці, керівник ТЦК може виписати новий документ – вимогу щодо виконання обов’язку військовозобов’язаного. Ця вимога подається електронним чи поштовим шляхом протягом 5 днів. Якщо військовозобов’язаний все одно не з’являється до ТЦК після надсилання цієї вимоги, йому дається ще 10 днів на явку.

Після цього ТЦК вносить справу до суду, який визначає методи впливу на порушника. Один із таких методів – тимчасове обмеження права керування транспортними засобами, пише SUV News.

Ця дія діє до того моменту, коли військовозобов’язаний виконає свої обов’язки згідно з вимогою, тобто з’явиться в ТЦК. Після явки в ТЦК керівник ТЦК надсилає відповідну інформацію до виконавчої служби.

На практиці це означає, що суд надсилає своє рішення до МВС та виконавчої служби. МВС призупиняє дію водійського посвідчення в базі даних, а виконавча служба заблоковує рахунки. Якщо поліція зупиняє водія та перевіряє його в базі даних, вона отримує інформацію про позбавлення права керування.

В законопроєкті також зазначено, що громадянин повинен пред’являти документ про військову службу не лише працівникам ТЦК, але і поліцейським та прикордонникам. Без цього документа громадянин не може отримати закордонний паспорт. Тому поліція може затримати людину для перевірки її військового статусу та навіть доставити її до ТЦК.

Враховуючи, що законопроєкт надає 60 днів після публікації майбутнього закону для явки в ТЦК всіх військовозобов’язаних задля уточнення особистих даних, норма про неявку буде застосовуватися до всіх чоловіків віком 25-60 років. Отже, після спільної роботи ТЦК та судів, вже через три місяці багато чоловіків, які не уточнили свої дані в ТЦК, можуть мати проблеми з керуванням автомобілями та розпорядженням своїми коштами у банках.


Не пропустіть