Фахівці назвали 7 способів швидко зупинити машину при відмові гальм

На дорозі завжди ховається чимало несподіваних сюрпризів, і одним із найнеприємніших моментів може стати відмова гальмівної системи автомобіля. Фахівець розповів в інтерв’ю порталу mmr.net.ua, як діяти, якщо педаль гальма вирішить підвести в самий невідповідний момент.

Однією з найпоширеніших причин поломки гальм є витік гальмівної рідини. Це може статися через розірваний шланг або несправну магістраль. У такій позаштатній ситуації спочатку водій повинен увімкнути аварійні вогні, щоб попередити інших автомобілістів.

Важливо пам’ятати, що гальма працюють за допомогою гідравлічного підсилювача, який функціонує лише при увімкненому двигуні. Тому категорично заборонено глушити двигун у такій ситуації, оскільки це може погіршити керованість автомобіля.

Якщо гальма в машині не реагують, важливо зберігати спокій і розумно діяти. Водій повинен багаторазово натиснути на педаль гальма, щоб збільшити тиск у системі та поступово уповільнити авто. При цьому слід звертати увагу на навколишній трафік та по можливості вибирати менш завантажені дороги або напрямки з меншим рухом.

У випадку, якщо авто оснащене механічною КПП, можна збільшити ефективність уповільнення, послідовно перемикаючи передачі з більш високої на нижчу. Також корисно маневрувати з боку на бік, оскільки це підвищує опір коченню коліс.

В екстрених ситуаціях може допомогти застосування ручного гальма стоянки. Важливо затягувати важіль плавно, щоб уникнути втрати зчеплення коліс і запобігти заносу.

У деяких випадках може знадобитися застосування більш радикальних методів. Наприклад, можна скористатися контактним гальмуванням, обережно притискаючись до відбійника та рухаючись уздовж нього.


Не пропустіть