До 1700 гривень можуть заплатити кияни за поширене порушення

У Департаменті територіального контролю міста Києва нагадали про правила і штрафи.

У столиці непоодинокі випадки, що на місцях для паркування осіб із інвалідністю стоять автомобілі без розпізнавальних знаків «водій з інвалідністю». Через це у тих, хто має право паркуватися там виникають питання до інспекції з паркування. Мовляв, чому порушників не штрафують та не евакуюють такі авто.

«Відповідно до законодавства, інспектори з паркування наразі не мають повноважень розглядати справи про адміністративні правопорушення та виносити постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за розміщення транспортних засобів на місцях, призначених для паркування осіб інвалідністю», — нагадав виконувач обов’язків заступника директора Департаменту територіального контролю міста Києва Сергій Дубенко.

Він зазначив, що водії, які паркують свої автівки під знаками повинні в лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу розмістити розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю». Або мати документи про те, що у нього чи в одного з пасажирів є інвалідність.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю (крім випадків вимушеної стоянки), а так само створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці чи стоянці керованих ними транспортних засобів, неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака «Водій з інвалідністю» — тягнуть за собою накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це від 1 020 до 1 700 гривень.

Притягнути до адміністративної відповідальності порушників може поліція. А громадяни, своєю чергою, підказати правоохоронцям, де відбуваються такі правопорушення.


Не пропустіть