Які обмеження та штрафи для водіїв прописані у законопроекті про мобілізацію

Тепер ті, хто ухиляються від призову, будуть серйозно обмежені у своїх правах.

Президент Володимир Зеленський підписав 16 квітня 2024 року Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про військову службу, мобілізацію та військовий облік”, ухвалений парламентом минулого тижня. Цей закон набуде чинності через місяць після його опублікування, тобто 16 травня 2024 року. Крім того, уряд повинен привести у відповідність свої підзаконні акти новим вимогам закону, повідомляє Авто 24.

Однією з новацій для власників кількох автомобілів є можливість вилучення ТЦК їх транспортних засобів під час воєнного стану для забезпечення потреб сектора безпеки та оборони. Ця норма тепер відноситься не тільки до автомобілів юридичних осіб, а й до фізичних осіб.

Однак для виконання цього закону буде розроблено порядок та методики вилучення ТЦК. Для цього ТЦК отримають від Сервісних центрів МВС списки автомобілів та їх власників, які мають більше одного транспортного засобу.

Стосовно водіїв-уклоністів може бути реалізована процедура позбавлення права керування автомобілем, якщо вони не з’являться до ТЦК на вимогу.

Також передбачені певні обмеження для громадян, які ухиляються від зобов’язань перед ТЦК:

  • тимчасове обмеження виїзду за межі України;
  • тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами;
  • арешт на кошти та інші цінності, що перебувають у банках чи інших фінансових установах.

Закон також надає пільгу у придбанні автомобіля військовослужбовцям, які укладають контракт на військову службу. Вони мають право отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу у розмірі 150 тисяч гривень протягом трьох місяців із дати укладання контракту. Проте процедуру отримання сертифіката поки що не розроблено урядом.

Джерело auto.bigmir.net

Не пропустіть