Автомобілі з яким об’ємом двигуна найчастіше купують в Україні

Експерти Інститут досліджень авторинку визначили, який середній робочий об’єм циліндрів був у бензинових та дизельних авто окремих років випуску у машин, які продавали впродовж 2023-го, та першого кварталу 2024 року.

Для чистоти експерименту фахівці дослідили й сегмент нових авто за минулі 10 років, і він виявився не надто показовим — за цей час об’єм двигунів машин, які в Україні купували новими, не надто змінювався — в середньому він складає 1,8 л для бензинових, та 2,2 л для дизельних версій.

«Діапазон зміни цього показника, який до всього нелінійний до часу, склав +7% −19% для бензинових, та −15% +17% для дизельних авто. Що підтверджує думку про те, що тут більше впливала сформована дилерами пропозиція, ніж побажання покупців», – йдеться у повідомленні.

Бензинові двигуни

Виявляється, далеко не всі перейшли на бензинові турбомотори об’ємом 1,3…1,6 літра. Так, із середніх 1,7 літра для авто 2000 р.в., цей показник зріс до майже 3 літрів для авто 2024 р.в.!

Дизельні двигуни

Тут контраст не настільки помітний, як у бензинових версій, однак тенденція та сама: з середніх 2,2 л у 2000 році «літраж» зріс до 2,6 л у 2024.

На думку експертів, на вторинному ринку в сегменті до 5 років є значна частка преміуммарок, які попри всі «екотечії» досі пропонують своїм клієнтам ДВЗ з об’ємами більшими за середні. Також свій вплив має популярність на нашому ринку кросоверів та позашляховиків, чимала частина яких оснащується «об’ємистими» силовими агрегатами.


Не пропустіть