З 1 травня набувають чинності оновлені правила ПДР: що змінюється

З 1 травня в Україні набувають чинності нові положення правил дорожнього руху, які стосуються їзди за межами населених пунктів. Відповідні зміни до ПДР затвердив Кабмін своєю постановою у жовтні минулого року.

Так, починаючи з 1 травня, водії за межами населених пунктів мають завжди вмикати денні ходові вогні або, якщо їх немає, — ближнє світло фар. Ця вимога стосується будь-яких механічних транспортних засобів.

Раніше ця вимога діяла тільки у період з 1 жовтня по 1 травня. Тепер же вона діятиме постійно, незалежно від пори року та часу доби.

Штраф за порушення цієї вимоги ПДР, як і раніше, становитиме від 425 до 510 гривень.

Додатково, в умовах обмеженої видимості, можна вмикати дальнє світло фар або протитуманні фари, проте — за умови, що це не призведе до засліплення інших учасників дорожнього руху.

Такі зміни мають підвищити рівень безпеки на дорогах, адже денні ходові вогні покращують видимість транспорту. За даними Європейського дослідницького інституту з безпеки дорожнього руху, використання денних ходових вогнів може зменшити кількість ДТП у світлий час доби на 10-15%.

Джерело tykyiv.com

Не пропустіть