В Україні обмежать використання певного виду транспорту

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №8172, що передбачає нові обмеження на використання невідповідного екологічним стандартам транспорту. Згідно з цим законопроєктом, деяким водіям доведеться в майбутньому відмовитися від експлуатації своїх “шкідливих” автомобілів, про це повідомляє «Стіна».

У законопроєкті передбачено, що до 2030 року чверть усього громадського транспорту у великих українських містах повинна бути переведена на електрику або газ. Через три роки цей показник має збільшитися вдвічі, а до 2036 року міські автобуси повинні експлуатуватися тільки з використанням екологічно чистих двигунів.

Парламент також прийняв заходи, спрямовані на підтримку розвитку зарядної інфраструктури для електромобілів в Україні. Ці заходи включають спрощені вимоги до земельних ділянок для зарядних станцій, які будуть звільнені від плати за потужність, якщо вони підключені до мереж “Укренерго”.

Закон також підтримує ініціативу створення зарядних станцій у житлових кварталах багатоквартирних будинків. Це спрямовано на стимулювання мешканців активніше переходити на електротранспорт.