BMW отримає гроші на випуск інноваційних автомобілів

BMW отримає від Євросоюзу 1,4 млрд євро на розробку водневих автомобілів у рамках пакету державної допомоги Hy2Move. Серед інших одержувачів грантів – Michelin та Airbus. Очікується, що початкове фінансування залучить додаткові приватні інвестиції на суму 3,3 млрд євро.

Пакет Hy2Move є частиною зусиль ЄС з досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року і підтримує проекти у галузі водневої енергетики, визнані важливими для загальноєвропейського інтересу (IPCEI). Інші проекти IPCEI включають напівпровідники та акумулятори для електромобілів.

Деталі проекту BMW та сума фінансування будуть оприлюднені після остаточного затвердження пакету. BMW підтримує технологію водневих паливних елементів і вже запустила пілотний парк водневих позашляховиків X5.

Модель iX5 оснащена гібридною системою приводу на паливних елементах та акумуляторах з потужністю 401 к.с. і запасом ходу 504 км за циклом WLTP. Поки що BMW не оголосила про серійне виробництво iX5. Гранти Hy2Move фінансуватимуться зусиллями семи країн ЄС і мають створити 3300 робочих місць до 2031 року.