Volvo впроваджує унікальну новацію для електромобілів

Volvo Cars анонсувала випуск першого у світі паспорта акумуляторів для електромобілів, в якому фіксуватиметься походження сировини, компонентів, перероблених матеріалів та вуглецевий слід. Ця ініціатива спрямована на флагманський позашляховик EX90, виробництво якого розпочнеться найближчим часом.

Паспорт, розроблений у партнерстві з британським стартапом Circulor, використовує технологію блокчейн для забезпечення прозорості ланцюгів поставок. Розробка тривала понад п’ять років, і цей крок робить Volvo лідером у цьому напрямку.

З лютого 2027 року у Європейському Союзі стане обов’язковим наявність паспортів акумуляторів для електромобілів, які вказуватимуть склад батарей, походження матеріалів, їх вуглецевий слід та вміст перероблених матеріалів. Volvo випереджає цей термін, готуючись до запуску виробництва позашляховика EX90 у Чарльстоні, Південна Кароліна, з постачанням до Європи та Північної Америки вже у другій половині року.

Власники Volvo зможуть отримати доступ до спрощеної версії паспорта за допомогою QR-коду, розміщеного на внутрішній стороні дверей водія. У майбутньому паспорт буде поширений на всі електромобілі Volvo, включаючи актуальну інформацію про стан акумулятора, що є важливим для оцінки вартості старих електромобілів. Вартість такого паспорта становитиме близько 10 доларів за автомобіль.