Підписано закон, який змінює правила дорожнього руху в Україні

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до статті 41 закону України «Про дорожній рух» (щодо пріоритетності транспортних засобів, які рухаються по колу)», пише УНІАН із посиланням на сайт Верховної Ради.

Як повідомлялося, 4 квітня ВР прийняла закон про єдине правило перетину перехресть, де організовано круговий рух, згідно з яким перевага надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу. За ухвалення відповідного закону №4246 проголосували 234 народны депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою, складна соціально-економічна ситуація в Україні призвела до відсутності дорожньої розмітки та дорожніх знаків на автомобільних дорогах, а в кожному місті діє своє правило перетину перехресть з круговим рухом, що викликає аварійність на таких ділянках. Тому сьогодні у суспільстві затребувані зміни, якими вводилися б єдині правила перетинання транспортними засобами перехрестя, де організовано круговий рух.

Згідно з нинішніми нормами, перехрестя з круговим рухом не піддаються регулюванню і на них не передбачено встановлення світлофорів. Пріоритет руху в даному разі визначається дорожньою розміткою і відповідними знаками. Включення поворотів під час подолання цього дорожнього відрізка не є обов’язковою умовою, а необхідність їх використання доцільна лише в тому випадку, якщо водій має намір здійснити перехід з одного ряду в інший.


Не пропустіть