Як українцям заощадити на розмитненні авто

Сергій Тупальський, в.о. начальника Київської міської митниці просвітив українців в правилах оформлення і розмитнення автомобілів, пригнаних з-за кордону, пише u-news.com.ua.

Виконуючий обов’язки начальника Київської міської митниці Сергій Тупальська на своїй сторінці в Фейсбуці написав, що з початку дії закону про знижені ставки акцизного збору на ввезення з-за кордону автомобілів на київській митниці було оформлено 2441 транспортний засіб.

За його словами, помічений відчутний підйом на ринку вживаних автомобілів завдяки зниженим в серпні минулого року податків.

“Починаючи з серпня 2016- го в Київська митниця оформила 2441 б/у автомобілів. Це транспортні засоби киян або тих, хто тимчасово проживає в столиці. До державного бюджету надійшло 253 мільйони гривень від ввезення автомобілів до Києва”, – заявив глава митниці.

Тупальський також пояснив критерії, яким повинен відповідати ввезений в Україну вживаний автомобіль для оформлення за зниженим акцизом.

“По-перше, це має бути авто для власного використання, за рік одна людина може ввезти тільки 1 авто. До того ж, автомобіль повинен бути випущений після 1 січня 2010 року. Не забувайте – якщо протягом року автомобіль буде проданий, то вам доведеться заплатити акцизний податок за повними ставками”, – заявив він.

Як додав митник, уповноважена особа переміщує б / у автомобіль через митний кордон України, пред’являє його митному органу для проведення огляду. Також Тупальський перерахував перелік документів, які необхідні пред’явити на митниці.

“Підтвердження права власності на транспортний засіб або його використання (в тому числі з правом розпорядження), договір купівлі-продажу (міни, дарування) завірені нотаріально в країні придбання або в консульських установах (посольствах) України. Оригінали чеків, рахунків, інвойсів, рахунків-фактури або інших документів. У них обов’язково повинні бути вказані дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), двигуна, модель і рік виготовлення авто, прізвище, ім’я та по батькові особи, якій проданий автомобіль”, – написав Тупальський.

Також при ввезенні б/у автомобіля потрібно надати реєстраційні документи на транспортний засіб (технічні паспорти, технічні талони, сервісні книжки, в разі їх перебування на обліку в реєстраційному органі іноземної держави), митну декларацію, паспорт та інші документи, визначені українським законодавством і міжнародними договорами, що дають право на перетин державного кордону.

Знижені ставки акцизного податку на ввезення б / у автомобілів з-за кордону діють з серпня 2016 року. У деяких випадках податки на їх розмитнення знижені майже в три рази.

Наприклад, за ввезення автомобіля VW Passat 1,4 бензин, 2012 року випуску, який коштує 7500 євро українці вже майже рік платять не 137 тис. гривень податків, а тільки 73 тис. VW Passat 1,8 см. Куб, бензин, у 2012 році вартістю 9200 євро – 103 тис. замість 191 тис. грн. VW Passat 2, дизель, в 2012 році вартістю в 8000 євро – 98 тис. гривень замість 209 тис. VW Passat 2,5 на бензині вартістю 8500 євро – 104 тис. замість 273 тисяч.


Не пропустіть