Україна входить в топ-п’ятірку країн, які розвивають інфраструктуру для електроавтомобілів

Міністр інфраструктури заявив, що уже внесено законопроект із здешевлення електромобілів

Про це в ефірі “5 каналу” в програмі “Час. Підсумки дня” заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

“Я би хотів запропонувати альтернативу. Ми внесли фактично законопроект із здешевлення електромобілів. І в цьому випадку буде абсолютно вигідно купувати електромобіль легально, сплативши нуль податків і використовувати його на дорогах України”, – сказав Омелян.

Він також додав: “На прикладі електромобілів ми сповідуємо геть інший підхід. Ми не створюємо якийсь ексклюзив для міфічних українських виробників. Ми створюємо абсолютно комфортні умови для всіх виробників і хочуть прийти в Україну та інвестувати кошти в будівництво електрокарів. Я думаю, що з нашого боку було б логічно зняти податкове навантаження з автомобілів, які імпортуються в Україну і піти шляхом Словаччини чи Туреччини, які свого часу зробили максимально комфортне законодавство і створили в себе виробництво”.

За словами Омеляна, “зараз абсолютно правильний підхід на 15 років. Перші 5 років імпорт електрокарів він безмитний, нульові ставки. 10 років – імпорт без жодного податкового навантаження запчастин і 15 років на виробництво електрокарів. Тому ми вважаємо, що всі верстви і категорії будуть задоволені”.

Крім того, він наголосив: “За темпом росту інфраструктури ми 5-ті у світі за підсумками 2016 року. Насправді ринок тільки зароджується і по абсолютних показниках ми попереду багатьох східноєвропейських держав”.


Не пропустіть