Скасування податків на імпорт автомобілів: чого очікувати?

Про те, якими будуть наслідки скасування оподаткування імпорту автомобілів розказав автоексперт, пише automotoclub.info.

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко поділився своїми думками у власному блозі.

Неправда, що при скасуванні податків на імпорт авто український автопром зупиниться назавжди.

Я так не вважаю і поясню чому.

Продаж нових авто в Україні за минулий рік становив лише 65,6 тисяч одиниць, тобто ринок збуту авто в нашій країні доволі невеликий. Для достатнього рівня рентабельності автозавод має виробляти щонайменше 170 тисяч авто на рік. Де знайти ринок збуту для цих авто (тим паче одного бренду)? Потрібно виходити на зовнішні ринки збуту! Ринок Росії та країн СНД для нас закритий зі зрозумілих причин. Але проблема в тому, що після Угоди з ЄС і європейці нас на свій ринок не пускають, бо існує заборонне мито. Тобто, якби в Україну прийшов інвестор і побудував тут автозавод, то він би не мав ринку збуту. Але це заборонне мито, згідно з Угодою з ЄС, двостороннє. Тобто, якщо за нашою з Вами пропозицією Верховна Рада України скасує мито на імпорт авто з ЄС, то автоматично і ЄС має скасувати заборонне мито на українські авто, які в перспективі можуть виробляти в нас. А ми пропонуємо скасувати також і акциз.

Чому я впевнений, що після скасування податків на імпорт авто (і автоматично на експорт) до нас прийде інвестор? Тому що капіталісти не дурні. Навіщо їм наймати на роботу капризних німців і платити їм 2-3 тис. євро щомісячно, якщо можна взяти українця на 10 тис.грн? Електроенергія у нас дешевша, логістика також. Чимало автозапчастин вже виробляють на Західній Україні. Вироблятимуть більше. Тобто виробництво у нас буде дешевшим.

Головне – ринок збуту! Якщо ми скасуємо податки на авто з ЄС, то і авто з України експортуватимуть до ЄС без податків. Тобто, ми отримаємо на вибір і дешеві авто з ЄС, і дешеві українські авто (за умови рентабельності заводу з виробництвом щонайменше 170 тис., бо наразі автозаводи в Україні нерентабельні, тому і ціни високі), і нові робочі місця для українців! Чим погано?

І не потрібно мені говорити, що я так само, як і Остап Берта Марія, розповідаю про Нью-Васюки. Бо я можу навести приклади. Чому Словаччина посідає перше місце у світі з виробництва авто на душу населення? Тому що зарплати в Словаччині набагато менші, ніж у Німеччині, а капіталісти не люблять платити більше, тому і заводи побудували в Словаччині. Чому GreatWall будує завод в Болгарії, а не в Україні? Тому що продукцію хоче продавати в ЄС, а в Болгарії нульове мито на експорт до ЄС на відміну від України. А китайці хочуть отримати ринок збуту в ЄС, прогресують і з задоволенням побудують у нас завод, якщо знімуть заборонне мито на експорт.

Висновок (якщо просто): необхідно скасувати податки на авто з ЄС. Тоді скасують і заборонне мито на експорт до ЄС українських авто, і в України з’явиться шанс знову стати автовиробником (отримати дешеві українські авто та нові робочі місця). Хтось скаже: це нереально! Я відповім: а давайте спробуємо і скасуємо податки на імпорт і експорт авто. Чим ризикуємо?


Не пропустіть