Вітчизняному автопрому готують приємний сюрприз

Приємний сюрприз готують українським автовиробникам. На сайті МЕРТ з’явився проект постанови Кабміну, який передбачає пільги для товарів, що імпортуються для використання у промисловому виробництві моторних транспортних засобів, пише news.finance.ua

Розробники згадали, що ще в 2005 році було прийнято постанову, якою встановлювалися нульові мита на комплектуючі для авто вітчизняного складання. У 2013 році в нього внесли зміни, що обмежують пільги. Зокрема, дозволялося ввозити без мита лише комплектуючі, згідно із затвердженою програмою модернізації того чи іншого підприємства.

Причому в перші три роки обсяги кузовів не повинні були перевищувати число заявлених до виробництва авто більш ніж в три рази. На наступні 8 років обсяги імпорту не повинні були перевищувати збірку в два рази.

Такі нововведення на тлі девальвації гривні спровокували обвал внутрішнього виробництва автомобілів. За даними Держстату, в 2016 році було зібрано всього 4,3 тис авто, а це менше 10% від обсягів 2013 року.

“На момент затвердження програми діяли наступні умови: ввізне мито на авто – 10% плюс спецмито на нові легкові машини в розмірі 6,46-12,95% плюс акциз на нові іномарки (0,03-0,16 євро/куб см в залежно від обсягу двигуна). Акциз на кузови для промислового складання становив 109 євро/шт. Але в 2014 році умови змінилися, зокрема, спеціальне мито на авто зменшилася на третину, зате акциз на кузова зріс удвічі (до 218 євро/шт). У 2015 році спецмито ще знизили, а на комплектуючі для виробництва авто ввели додаткове мито в розмірі 5%”, – говориться в пояснювальній записці до проекту.

Щоб дати вітчизняному автопрому ще один шанс, в міністерстві пропонують зняти для підприємств все обмеження щодо пільгового ввезення комплектуючих і ступеня локалізації. Іншими словами, підприємства зможуть імпортувати частини авто без мита, навіть якщо в Україні вони просто будуть прикручувати двері і вставляти скла. Такі авто теж назвуть “вітчизняними”.


Не пропустіть