Техогляд по-новому: патрульні планують на дорогах перевіряти справність авто

У МВС планують повернути технічний огляд автомобілів і робити його на новий лад. Оглядати авто патрульні поліцейські будуть прямо на дорогах. Експерти кажуть, це не тільки незаконно, але й змусить водіїв давати хабарі, щоб не витрачати час на перевірку, пише news.finance.ua.

Відповідні документи були опубліковані лідером об’єднання Сила Громад Андрієм Карпенко на своїй сторінці в Фейсбуці. Відповідно до проекту “діагностувати” збираються весь транспорт, крім карет швидкої допомоги, машин рятувальних служб, військових і дипломатичних представництв.

Юрист Володимир Караваєв вважає, що подібна перевірка автомобілів насправді потрібна: “Після того як у нас скасували техогляд, я часто на дорогах зустрічаю авто, на яких навіть зовні видно, що вони їздять з несправностями. Можливо, МВС за основу взяло старий наказ ДАІ. Правда, в ньому на зупинку відводилося 20 хвилин, а не 30. І у співробітників ДАІ повинні були бути технічні засоби – сертифіковані, за допомогою яких вони визначали несправності”.

А ось адвокат Андрій Вареник вважає, що це дасть новий виток хабарів і судових позовів. “Я сумніваюся, що наші дорожні патрульні, не маючи досвіду і технічних навичок, зможуть на око, без спеціального устаткування визначити люфт керма, кут освітлення фар та інше. Також що робити через 30 хвилин зупинки, якщо поліцейський не встиг оглянути – водій може сісти в машину і поїхати? В результаті водії просто даватимуть хабарі, а якщо все-таки оглянути авто вдасться і складуть протокол, то суди будуть завалені позовами від водіїв”, – вважає Вареник.


Не пропустіть