Як зменшити витрати пального влітку

Через дорожнечу вуглеводнів водії намагаються зекономити на них, пише pogliad.ua.

Очевидно, найпростішим способом зекономити на пальному – це взагалі відмовитися від використання власного автомобіля. Якщо це занадто радикальний метод, то не варто сподіватися, що витрати вдасться зменшити удвічі. Якщо ваше авто на сто кілометрів споживає 12 літрів пального, то половину воно споживати не може в принципі. Але певний відсоток економити вдасться напевно.

Насамперед, чимало залежить від стану автомобіля, стилю водіння, стану доріг та якості пального.

Автомеханіки кажуть, що дизельний двигун економніший за бензиновий, також менше споживає пального інжекторне авто, аніж карбюраторне.

Отже, насамперед необхідно стежити за станом вашого автомобіля – вчасно міняти мастило та фільтри, не перенавантажувати його, стежити за тиском у колесах, не користуватися кондиціонером чи «клімат-контролем».

Якщо двигун автомобіля зношений, то менше споживати пального він просто не зможе. Це аксіома.

Якщо постійно тиснути на педаль газу і збільшувати без потреби обороти двигуна, то швидше закінчиться пальне.

Постійна і помірна швидкість – хороший метод знизити витрати бензину і проїхати більше на одному баку. Тому швидко розганятися, особливо у міському циклі, на світлофорі, а потім різко гальмувати – не найкращий спосіб зекономити пальне.

Якісне мастило (синтетичне, напівсинтетичне) впливає на економію пального. Що краще мастило, то менший коефіцієнт тертя між деталями двигуна.

Трансмісія кожного автомобіля розрахована на свій розмір коліс. Якщо дотримуватися моди і встановити колеса більшого діаметра. Відповідно збільшується витрата пального.

Не варто забувати про тиск у шинах – що він менший – то більше навантаження на двигун.

Заправляючи автомобіль якісним пальним, витрати його будуть значно меншими.

Часто обсягу багажника не вистачає, тому вантаж перевозять на даху автомобіля. Їхнє використання також збільшує витрати пального.

Влітку в автомобілі без кондиціонера важко, тому водій змушений їздити з відчиненими вікнами. Але якщо система кондиціонування повітря в салоні збільшує витрату пального на 10%, то навіть нетривалі поїздки з опущеним склом по трасі боляче б’ють по бюджету водія.

Досить сильно впливає на витрати пального спойлери та відбійники. Потрібно пам’ятати, що більший кут атаки, то сильніше збільшуються витрати пального на високих швидкостях руху.

Досить суттєво у фінансовому плані можна зекономити, переобладнавши автомобіль на газ.

Хоча одноразово потрібно викласти кругленьку суму, аби встановити усе необхідне газобалонне обладнання (ГБО) – щонайменше 300-400 доларів. Але на різних моделях воно окуповується за 5-12 місяців використання. І тоді можна суттєво зекономити на пальному.

Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ


Не пропустіть