«Євробляхери» знову підставили українських водіїв

Президія Моторного (транспортного) страхового бюро України має намір підвищити тарифи на ОСАГО. Про це FinClub повідомило джерело, знайоме з планами бюро, пише НАРОДНА ПРАВДА.

Повідомляється, що частота страхових випадків в Україні зростає одночасно зі збитковістю даного виду страхування, тому до 2019 року всі страховики перейдуть на максимальний передбачений законодавством розмір вартості страховки.

Проте експерти попереджають, що такі заходи не допоможуть компенсувати збільшення розміру страхових виплат.

Генеральний директор асоціації “Страховий бізнес” В’ячеслав Черняховський стверджує, що в 2015-2017 роках відбулося зростання збитковості та рівня страхових виплат до 35-40% від зібраних премій. В країні з’являється все більше автомобілів, в тому числі і з європейськими номерами, що призводить до підвищення настання страхових випадків.

Майже третина всіх заявлених відшкодувань припадає на виплати до 5 тис. грн. Введення франшизи в 2-3 тис. грн часто робить звернення до СК недоцільним.

При цьому у різних компаній різний рівень збитковості. Рівень збитковості топ-20 найбільших автостраховиків в 2017 році склав 67,8%, у той час як у решти СК – 48,7%. Страховикам з високою збитковістю пропонується дозволити підвищувати вартість страховки.


Не пропустіть