Штраф за «євробляху»: кому і скільки прийдеться заплатити

Українські копи з кінця червня мають доступ до митної базі «Інспектор-2006», де є вся інформація про ті авто, які перетнули державний кордон.

Звичайно, тепер поліцейські зможуть штрафувати власників євроблях, які ганяють на просрочених номерах.

І тут вже йдеться про ті машини, які потрапили до України в так званому «режимі тимчасового ввезення». Про це пишуть українські ЗМІ.

«Це означає, що машини оформлені на іноземців і за законом без розмитнення, сплати мит, податків і акцизів, можуть перебувати на території країни цілий рік. Але українці знайшли «вихід» з ситуації. Машини оформляють на іноземців, а самі отримують довіреність, раз в рік перетинають кордон і роками користуються нерозмитненою машиною», — пишуть журналісти.

Однак для тих, хто привіз авто для особистого користування, ситуація зовсім інша.

Як розповіла юрист Ольга Ніколаєнко, якщо авто на єврономерах знаходиться на території країни більше двох місяців, то власник зобов’язаний його зареєструвати в Сервісному центрі МВС.

Ті, хто таку реєстрацію не пройде змушені будуть заплатити штраф.

Перший раз поліція може оштрафувати водіїв на єврономерах на суму від 170 до 255 грн, пояснює юрист Олександр Плахотнік.

Повторне порушення загрожує штрафом вже до 510 грн або громадськими роботами до 40 годин з можливим вилученням автомобіля.

«Поліція створює свою систему «Рубіж», в яку переносить інформацію про водіїв, які перебувають на території України більше двох місяців. Якщо вони все ще на єврономерах і не отримали тимчасові українські – їх навіть потрібно штрафувати. З іншого боку, звичайно, водії бояться йти в Сервісний цент і оформляти свої «бляхи». Вони вже стають на облік, їх легше проконтролювати», — зазначив Плахотнік.

Чинний закон і зараз забороняє українцям без розмитнення використовувати автомобілі більше 10 днів, єдина проблема – варто заборонити передачу авто від іноземця громадянину України, пояснює Ольга Ніколаєнко.

Джерело znaj.ua

Не пропустіть