На прикладі Volkswagen Polo. Що Верховна Рада пропонує власникам “євроблях”

Верховна Рада вирішила піти на ряд поступок на користь власників так званих “євроблях” – автомобілів, які не мають української реєстрації. Редакція 44.ua ознайомилася з переліком основних факторів і порахувала, скільки коштуватиме автомобіль тієї чи іншої марки з урахуванням двигуна і віку.

Давайте розбиратися з цифрами. Для доступного порівняння з готовими прикладами були обрані закордонні автомобільні салони і стоки – в силу популярності зупинилися на Volkswagen Polo. Почнемо з бензинового двигуна:

Відразу опустимо подальші плани а-ля гібридних двигунів або газової установки. Як приклад редакція 44.ua вибрала Volkswagen Polo, що продається на польському стоці. Машина з’їхала з конвеєра в 2011 році, зараз коштує 7158 доларів.

Якщо все сходиться, сума складе близько 420 євро. Зараз ви думаєте, що можна заощадити і купити автомобільний мотлох. Що ж, дивіться на такий же Volkswagen Polo, тільки трохи постарше.

Отже, ось такий же Volkswagen Polo 2008 року випуску. Він коштує 4970 доларів, двигун трошки більше. Вважаємо за тією ж формулою.

Ну як, вийшло заощадити на 700 євро? Формула, звичайно, досить демократична, але не сподобається любителям гоночних машин за ціною відра цвяхів. На рівному місці зайвий вік додав автомобілю майже половину суми розмитнення – якщо хтось не в курсі, це правило дуже важливо при розрахунках.

Ну що ж, тепер переходимо до дизельних автомобілів.

Ще один Volkswagen Polo, на цей раз дизельний. Машина залишила завод в 2012 році, добре збереглася і коштує 14 540 доларів. Не забуваємо: ставка для дизельних машин становить 75 (замість 50 у бензинових), тому вважаємо за оновленою формулою.

Пора поставити себе на місце “найрозумніших” водіїв, які дружно придумують рецепти економії на рівному місці. Для цього ми знайшли руїну на колесах, теж дизельний Volkswagen Polo – але вже 2003 року. Коштує цей музейний експонат всього 1010 доларів, але не варто будувати плани: швидше за все, ремонт цього раритету обійдеться вам набагато дорожче, а сама процедура буде нестерпно частою.

Підрахунки вкрай потішні. Сума розмитнення вийшла на рівні 1575 євро, що дорожче самої машини. Чи варто ввозити в Україну автомобіль, який через пару місяців перестане функціонувати – невідомо, але раніше такі експонати возили з Польщі досить часто.

Користуючись нагодою, ми створили імпровізований рейтинг вивчених нами автомобілів. Так як ціна машин була вказана в доларах, а формула працює в євро, пропонуємо сприймати таблицю в умовних одиницях (у.о.).


Не пропустіть