Як виглядає український бронеавтомобіль від студентів КПІ (Фото)

Перший прототип вже майже закінчили, і зараз він проходить польові випробування.

Машина Inguar3 створюється в Україні та пройде тестування за стандартами НАТО, що ознаменує новий етап розвитку вітчизняної бронетехніки. Підприємство має намір отримати перший серійний контракт уже 2024 року, повідомляє Українська правда.

Окрім розробки бронетехніки, команда ставить перед собою ще одну важливу мету: відродження авторитету професії інженера в Україні. Після розпаду СРСР ці фахівці часто асоціювалися з низькою зарплатою та корупцією на заводах. Цей стереотип слід змінювати. Середній вік інженерів на Inguar – 23 роки, а їхній рівень заробітної плати становить 150 тис. грн на місяць. Розробник вірить, що це лише початок.

Одним із ключових моментів стало партнерство з Українською бронетехнікою, нині найбільшою приватною оборонною компанією, яка раніше була перспективним виробником. У 2018 році Артем звернувся до засновника “Української бронетехніки” Олександра Кузьми з пропозицією допомогти у розробці бронеавтомобілів. Тоді у бізнес-моделі компанія орієнтувалася на залучення підрядників. Керівництво погодилося на співпрацю та замовило модернізацію деяких вузлів на “Новаторах”.

До 2022 року українські військові мало замовляли бронеавтомобілі, тому співпраця з виробником зброї не приносила великого прибутку. Однак цей досвід став цінним перед великою війною, коли потреба таких машин зросте в кілька разів.

Під час повномасштабної війни через знайомих Артем зв’язався з директором Roshel та запропонував модернізувати їхні машини та готувати до відправки на фронт. Виробник був зацікавлений у тому, щоб його техніка проявила себе на війні, яка стала великою вітриною для західного озброєння. На пропозицію канадці погодилися та профінансували всі роботи.

З цієї миті компанія стала офіційним представником Roshel в Україні. На неї покладено функції модернізації, ремонту та гарантійного обслуговування цих машин. Через команду Артема пройшли сотні канадських броньовиків.

Бронеавтомобілі використовуються на особливо небезпечних ділянках фронту, де є ворожі дрони, диверсанти чи міни. Для них потрібна швидкість, прохідність та гарний захист.

Для Inguar3 створено шасі, яке витримує попадання 7,62-міліметрових снарядів та підрив на міні. Вона має високу прохідність завдяки кліренсу 45 см, системі підкачування шин та блокуванню диференціалів. Шини зсередини мають технологію run-flat, що дозволяє рухатися після ураження коліс.

У салоні встановлені протимінні сидіння, системи пожежогасіння та фільтрації повітря. Машина обладнана “розумною” системою управління та запобіжниками, що допомагає уникнути помилок водіїв.

На машину можна встановити комплекс радіоелектронної боротьби, що захищає від FPV-дронів. Рішення встановити мобільний комплекс РЕБ є інноваційним навіть за мірками західних бронеавтомашин.

Машина Inguar3 збиратиметься в Україні з високою локалізацією, що збільшить вартість, але така витрата виправдана високим рівнем захисту та технологічності. В цей час ціна одного Inguar3 оцінюється в 16 млн грн, що вище за конкурентів, але виробник вважає це виправданим у зв’язку з важливістю захисту та технічних переваг машини.

Джерело auto.bigmir.net

Не пропустіть