Перший у світі електромобіль, що їздить без акумулятора

Японці розробили перший в світі електромобіль. Машина може пересуватися без акумулятора, але їхати потрібно по спеціальному дорожньому полотну, від якого авто безпосередньо і отримує енергію. Про це оголосили в п’ятницю Технологічний університет Тоехаси і велика будівельна компанія Taisei Corporation, які спільно створили цю машину, передає ТАСС.

Одномісний прототип такого електромобіля зараз проходить випробування. У нього в покришках знаходиться спеціальна сталева сітка, яка отримує електроенергію від двох сталевих пластин, укладених під шаром асфальту на глибині 10 см. На полігоні побудована 30-метрова ділянка такої дороги, по ній електромобіль поки пересувається зі швидкістю 10 км на годину.

elektromobil

Розробники машини вважають, що в майбутньому може бути рентабельно будувати виділені дороги з зануреним в полотно обладнанням, що передає електроенергію, або ж забезпечити їм вже існуючу в Японії густу мережу швидкісних шосе.

Нею електромобілі могли б пересуватися з вимкненими акумуляторами, приводячи їх у дію тільки на звичайних дорогах. В даний час в країні активно збільшується число місць для підзарядки електромобілів. На нових стоянках таке обладнання встановлюють на всіх паркувальних місцях.