Kia офіційно презентувала новий електричний кросовер EV3 (Фото)

Kia представила повністю електричний кросовер EV3, який демонструє зростаючий інтерес автовиробників до впровадження генеративного штучного інтелекту у свої автомобілі. Цей електромобіль оснащений новим голосовим помічником, розробленим на базі ChatGPT OpenAI, який був модифікований та налаштований спеціалістами Kia.

Голосові помічники в автомобілях не є новинкою, проте генеративний ШІ має зробити їх набагато функціональнішими, дозволяючи водіям і пасажирам взаємодіяти з ними природним чином. Наприклад, Mercedes-Benz вже інтегрувала діалогового бота у свою інформаційно-розважальну систему MBUX, а BMW та Volkswagen презентували свої варіанти цієї технології на виставці CES у 2024 році.

Kia Assistant, який дебютував у квітні 2024 року в моделі Kia K4, заснований на великій мовній моделі ChatGPT від OpenAI, але значно модифікований для автомобільних потреб. За словами керівника відділу дизайну Kia Пабло Мартінеса, цей помічник дозволяє планувати поїздки, керувати автомобілем і знаходити розваги, включаючи музику та ігри.

Електромобіль EV3 буде доступний з мотором потужністю 204 к.с. і двома варіантами батарей: стандартною ємністю 58,3 кВт·год та Long Range на 81,4 кВт·год, яка забезпечить до 600 км ходу за циклом WLTP. Зарядка до 80% займає лише 31 хвилину. Продажі Kia EV3 розпочнуться в Кореї в липні 2024 року, а в Європі – у другій половині року, при цьому вартість автомобіля стартуватиме від 30 тис. доларів.